Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Dlaczego dobre deski kosztują dużo?

Dlaczego dobre deski kosztują dużo?

Już od dawien dawna drewno było bardzo szanowanym budulcem. Dopiero gdy nie wynaleziono, czegoś takiego jak murowanie i nie rozpowszechniono to na szeroką skalę, dzięki specjalnym narzędziom może się okazać, że nasze deski kosztowały parę wsi, aby stworzyć jeden dom. Rzecz jasna mówię tuta o jakiś eleganckich z bardzo starego drzewa. Jak możemy się domyślać i w średniowieczu takowe posadzki były jeszcze oznaką bogactwa. Rzecz jasna następnie dalej stosowano deski na podłogach jednak ściany były już murowane.


Ściany murowane, podłoga drewniana.


Właśnie to także podtrzymywało tą tradycję na drewnianą podłogę, bogaci możni mimo iż mieli kamienne ściany to zawsze i tak na podłogi stosowali drewno. Było one eleganckie, o czym już chyba nie muszę wam wspominać w ogóle, po drugie były one bardzo wygodne dla stóp i trzymały dłużej ciepło niż każdy inny surowiec, a przy okazji szybko się nagrzewały. Z tych o to właśnie względów surowiec ten nadal jest szanowany na całym świecie i poszukiwany przez kolekcjonerów, ludzi bogatych, czy też osób, które chcą mieć w domu coś wyjątkowego.


Mówi się na to moda


Moda robiła różne przewroty w naszej kulturze. Tak to właśnie jest, że to bogaci, którzy mają wpływowe firmy na całym świecie ustalają modę. Jak możemy się domyślić ustalili oni takową modę, że deski są po prostu podstawą każdego modnego większego, czy mniejszego domu. Widzieliście kiedykolwiek, żeby jakiś milioner miał w domu panele, albo, żeby w drogich restauracjach były panele? Nie. Ponieważ to nie jest modne, a jak się możemy domyślić to co nie jest modne to nie jest także poszukiwane przez szeroką gamę ludzi.


Głosuj (0)

budowaxx 00:20:58 4/04/2015 [Powrót] Komentuj


~Strona Główna

~przeszło 3495 osób,
a ślad zostawiło 0

Dodaj do Ulubionych

~Księga Gości
Dodaj do Księgi


~Archiwum
2015
Kwiecień

~Ulubieni

~Linki